Články

PROČ KOUPIT U NÁS - NENÍ UTĚRKA JAKO UTĚRKA

Levná mikrovláknová utěrka, běžně dostupná v obchodech vám napoprvé udělá srovnatelnou službu s kvalitnější mikroutěrkou z naší nabídky, která je za stejnou nebo jen o něco málo vyšší cenu. Obrovský rozdíl je začít vidět u opakovaného používání - není utěrka jako utěrka. Rozdíly mezi utěrkami není vidět na první dobrou, zde jsou zásadní faktory ovlivňujících funkčnost a výdrž mikrovláknových utěrek.  

Nejpodstatnější rozdíl je v gramáži mikrovláknových utěrek, který je naprosto klíčový v jejich schopnosti vstřebat nečistoty a vlhkost a výdrži při opakovaném používání a praní. V obchodech je standardní nabídka mikrovláknových utěrek, které mají 200 g/m a v tom lepším případě 250 g/m. I 50 g/m je znatelný rozdíl jak na dotek tak i funkčnost a výdrž - u nás dostanete mikrovláknové utěrky s gramáží až 300 g/m a více. Tento fakt diametrálně odlišuje naše mikrovláknové utěrky a posouvá je na vyšší level kvality

Na obrázcích vidíte rozdíl v gramáži naší mikrovláknové utěrky a běžné mikroutěrky koupené v řetězci - když vynásobíme rozměr naší fialové utěrky a její gramáž dostaneme hodnotu přes 300 g/m, když vynásobíme rozměr žluté utěrky koupené v řetězci a její gramáž dostaneme hodnotu pouhých 181 g/m a to na etiketě uvádějí hodnodu 250 g/m.
Rozdílem je i velikost. Většina běžně dostupných mikrovláknových utěrek maji menší rozměr  25 x 25 cm, 30 x 30 cm někdy i 35 x 35 cm - naše mikrovláknové utěrky mají ideální rozměr 40 x 40 centimetrů. Tento rozměr perfektně sedne do ruky - je tak akorát a i po složení do čtverce není plocha příliš malá. To oceníte když utíráte větší plochu pouze jednou utěrkou a potřebujete střídat suchou a mokrou část utěrky. Pokud se jedná o běžný úklid je rozměr 40 x 40 cm ideální a ve srovnání s rozměrem menším má větší schopnost absorpce nečistot a vlhkosti a tím pádem je úklid rychlejší. 

Gramáž je opravdu tou nejpodstatnější hodnotou, která ovlivňuje funkčnost a výdrž mikrovláknové utěrky. Čím je gramáź vyšši tím je utěrka hustší a tím padem kvalitnější. Na obrázcích je vidět jak průhledná je utěrka s výrazně menší gramáží.
S ideální gramáží a rozměrem mikrovláknové utěrky docílíte mnohem kvalitnější a rychlejší úklid a když budete dodržovat zásady správné péče budou vám sloužit mnohem delší dobu. Mikrovláknové utěrky s vyšší gramáží dokážou snést i vyšší teplotu praní.

Menu